Український  Русский  
  Вхiд
    
04.12.2009

Ще 15 речовин потрапили в список Кандидатів REACH.

Комітет Держав при Європейському Хімічному Агентстві (ЕХА) одноголосно погодив список з 15 речовин, віднесених до речовин викликають особливе побоювання (SVHC), які повинні бути включені на Кандидат лист REACH і які в подальшому можуть вимагати процедури особливого допуску по REACH.

Речовини включають п'ять форм polyaromatic hydrocarbon anthracene, який використовується для виробництва гумової продукції. Всі ці форми розглядаються як стійкі біоаккумулятівние і токсичні речовини. Інші речовини - це high temperature coal tar pitch; acry-lamide; 2,4-dinitrotoluene; lead chromate molybdate sulphate red; lead sulphochromate yellow; tris (2-chloroethyl) phosphate; diisobutyl phthalate; aluminosilicate refractory ceramic fibres; zirconia aluminosilicate refractory fibres і lead chromate. Вісім речовин з Кандидатів були названі Німеччиною.

ЕХА очікує оформлення даного рішення та публікацію 15 речовин, визначених як SVHC в списку Речовин Кандидатів, вже в січні. Таким чином, список буде містити вже 30 речовин. Це дозволить споживачам вимагати інформацію про їх виключення з продукції, з правом отримати відповідь на запит протягом 45 днів.

Також, Агентство збирається рекомендувати деякі речовини в Пріоритетний список для отримання дозволу і, таким чином, включення їх до Додатка XIV. Рекомендації повинні наслідувати вже в другій половині наступного року.

Комітет обговорив, також, процедуру ЕХА, яку вона використовує для включення SVHC речовин в Пріоритетний список для розміщення їх у Додаток XIV. Ця процедура ґрунтується на законних вимогах, передбачених Статтею 58 (3) Регламенту REACH, яка визначає три основних пріоритетних критерії - це виробництво речовини у великих обсягах, або представляє стійкі біоаккумулятівние і токсичні (PBT) властивості або дуже стійкі і дуже біоаккумулятівние (vPvB) властивості, або широку область використання такої речовини.

У цілому Комітет підтримав метод ЕХА, але попросив пояснити роботу скорингової моделі призначення пріоритету речовині. Це, повинно дозволити ЕХА зробити процес прийняття рішення більш зрозумілим. Агентство запропонувало провести таку презентацію протягом наступної зустрічі, яку планується 27-28 квітня.

Комітет, також, обговорив перший проект рішення, запропонований ЕХА, з проведення досліджень реєстрантами. Проект був прийнятий одноголосно. Деталі такої пропозиції залишилися конфіденційними. Навесні, Комітет очікує отримати від Агентства наступну версію рішення за процедурою перевірки реєстраційних досьє та проведених досліджень.Тому